Usługi księgowe online czy stacjonarnie? Na co decydują się Polscy przedsiębiorcy?

Czy warto w obecnych czasach korzystać z usług biura rachunkowego online, czy stacjonarnie? Przed takim wyborem staje coraz więcej przedsiębiorców, którzy poszukują idealnego rozwiązania. Rozwój technologii oraz zdecydowanie większa dostępność internetu niż kiedyś, a także wysoka cena czasu zarówno prywatnego, jak i firmowego, sprawiają, że wiele spraw przenosi się do sieci. Do tego wpływ pandemii na zachowania ludzi spowodował, że na znaczeniu zyskuje księgowość internetowa. Jakie są zalety biura rachunkowego online? Jakie wady mają stacjonarne usługi księgowe?

Biuro rachunkowe online

Internetowe biuro rachunkowe to nic innego jak klasyczne biuro, które świadczy usługi księgowe online. Co istotne, nie można tego mylić z usługą księgowości przez internet, która polega na udostępnianiu przedsiębiorcy oprogramowania, za pomocą którego może samodzielnie prowadzić swoją księgowość. Biuro księgowe online opiera się na komunikacji zdalnej z przedsiębiorcą. Wszystkie dokumenty księgowe przekazywane są także przez sieć.

Dla klientów korzystających z usług księgowości online to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu i wygoda. Z kolei dla samych biur rachunkowych to szansa na pozyskiwanie nowych klientów, także i takich, którzy nie prowadzą swojej działalności gospodarczej w pobliżu biura rachunkowego. Ponadto biura rachunkowe decydujące się na formę pracy online, mają też szansę obniżyć koszty prowadzenia działalności i poprawić efektywność pracy.

Rachunkowość online oferowana przez wyspecjalizowane biura to identyczna oferta, jak w przypadku stacjonarnych usług księgowych. Można więc liczyć na fachową obsługę księgową, kadrowo-płacową, doradztwo finansowe i podatkowe, czy też reprezentowanie firmy przed urzędami.

Usługi księgowe stacjonarne

Jak to już zostało wspomniane powyżej, korzystanie z usług biura księgowego stacjonarnego i online nie różni się praktycznie niczym. Różnice pojawiają się jednak w wadach, jakie niesie ze sobą tradycyjne rozwiązanie. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że przedsiębiorca traci czas na dotarcie do biura rachunkowego, aby przekazać wszystkie niezbędne dokumenty. Przekłada się to także na wyższe koszty, które dla przedsiębiorców mają ogromne znaczenie, gdyż część zaoszczędzonych pieniędzy można byłoby przeznaczyć na rozwój firmy.

Kolejną wadą jest mniejsza elastyczność i dostępność. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że nie opłaca się podejmować współpracy z biurem rachunkowym, które mieści się kilkadziesiąt kilometrów od siedziby firmy. Tutaj także pojawiają się wysokie koszty z konieczności dojazdu do biura księgowego.

Porównanie usług księgowych online i stacjonarnych

Podsumowując wszystkie wady i zalety obu rozwiązań, nie sposób nie zauważyć, że usługi online są znacznie korzystniejsze dla przedsiębiorców. Wybór odpowiedniego biura, które zajmie się prowadzeniem księgowości online, nie należy jednak do najłatwiejszych. Na rynku, dostępnych jest wiele ofert tego typu usług. Wybór biura, które świadczy księgowość online, powinien być dostosowany do charakteru działalności danej firmy. Warto także sprawdzić recenzje danego księgowego, aby był w stanie sprostać wymaganiom przedsiębiorcy. Nie bez znaczenia jest nienaganny kontakt czy to telefoniczny, czy mailowy.

Księgowość online — podsumowanie

Księgowość internetowa zyskuje na popularności, co spowodowane jest przede wszystkim tym, że nie trzeba stawiać się w biurze rachunkowym z dokumentami i ich osobiście przekazywać. Oszczędność czasu związana z przesyłaniem dokumentacji, a często także niższe koszty usług sprawiają, że tego typu rozwiązanie może w przyszłości stać się standardem. Wybierając biuro rachunkowe online, warto postawić na renomowane firmy z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli prowadzisz swoje biuro rachunkowe online albo chcesz je założyć i potrzebujesz wsparcia w tych procesach, to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością zajmiemy się marketingiem Twojego biura, dzięki czemu zyskasz nowych klientów zainteresowanych Twoją ofertą.

Skontaktuj się z nami

al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

+48 533 089... [zobacz] +48 533 089 400

office@taxmarketing.pl

Napisz do nas

Zapraszamy do Zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy