Nowe trendy w marketingu — wideo marketing

Materiały wideo są w dzisiejszych czasach dosłownie wszędzie. Platformy takie jak TikTok, Pinterest, YouTube, Instagram czy Facebook poszerzają swoje oferty o krótkie formy nagrań, czym zachęcają użytkowników do jeszcze lepszego wykorzystywania ich potencjału. Popularność i znaczenie krótkich wideo w social mediach rośnie z dnia na dzień. Zmieniające się trendy marketingowe w znacznym stopniu wpływają na sposób wykorzystywania filmów. Bez względu na to, czy ma to być kilkunastosekundowa reklama, czy vlog lub stream, materiały wideo są jednym z najlepszych sposobów na wzbudzanie zaangażowania odbiorców.

Wideo marketing (to nie tylko TikTok) – są różne media społecznościowe

W dzisiejszych czasach content marketing opiera się w dużej mierze na dostarczaniu wideo odbiorcom. Oczywiście, wprowadzenie np. wyszukiwania głosowego przez Google sprawiło, że wielu użytkowników może jeszcze szybciej znaleźć w wynikach wyszukiwania konkretne produkty. Biorąc jednak pod uwagę koszty, jakie trzeba ponieść na reklamy płatne w Google, a także brak możliwości prezentowania produktów w formie wideo, coraz więcej marek postanowiło postawić na TikToka.

Należy jednak cały czas mieć świadomość, że inne media społecznościowe również potrafią generować wysokie zyski. Można tu wspomnieć, chociażby o reelsach na Facebooku czy Instagramie. W popularnych rolkach także można ustawić reklamy, które będą docierały do określonej grupy odbiorców.

Social commerce — prezentacja produktu lub usługi w mediach społecznościowych za pomocą wideo

Social commerce można definiować jako działania marketingowe polegające na sprzedawaniu i kupowaniu usług lub produktów przy pomocy serwisów oraz aplikacji społecznościowych. Ogólnie mianem social commerce nazywa się zjawiska wpływające na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Dzięki tym działaniom firma może wyjść z konkretną ofertą do odbiorców, która będzie odpowiadała na ich potrzeby.

Różnorodność istniejących aplikacji oraz portali społecznościowych pozwala trafnie dobierać narzędzia i strategie do tego, gdzie i w jaki sposób potencjalni klienci mogą spędzać czas. Media społecznościowe

Visual commerce, czyli siła przekazu wizualnego za pośrednictwem mediów społecznościowych

Marki stale prześcigają się w przyciąganiu wizualnie klientów, co pozwala zaobserwować coraz to nowsze i bardziej urozmaicone sposoby przedstawiania contentu wizualnego. Znana do tej pory forma prezentowania produktów w sklepach internetowych lub w social mediach towarzyszy użytkownikom Internetu już na tyle długo, że powoli staje się ona mniej atrakcyjna dla nich. Najnowsze trendy w content marketingu, do którego zalicza się wideo marketing, pokazują, że klienci potrzebują czegoś więcej niż tylko same zdjęcia.

Świetnym rozwiązaniem jest więc tworzenie angażujących i interesujących animacji, a także zapadających w pamięć video. Najważniejsze to dać konsumentowi możliwość jak najlepszego w ofertę oraz produkt. Tylko najbliższa idealnej ekspozycja produktu pozwala na budowanie silnej marki, która będzie godna zaufania konsumentów i profesjonalnego brandu.

Oczywiste więc jest, że słabej jakości wideo, gdzie nie widać dobrze produktów, nie będzie tworzyć pozytywnego doświadczenia klienta ze spotkania z ofertą. Spójność przejrzystość oraz jakość prezencji mają ogromne znaczenie w komunikacji marketingowej i pozyskiwaniu nowych klientów. Firmy muszą być świadome istoty visual commerce i nieustannie poprawiać wrażenia wizualne odbiorców.

Czy TikTok zdominuje rynek social media?

Nie ma wątpliwości co do tego, że TikTok rozwija się bardzo dynamicznie. Influencer marketing, który jest jego częścią, pozwala na budowanie świadomości marki, zaufania konsumentów i docieranie do swoich klientów za pomocą różnych formatów reklamowych.

Najpopularniejszym jest oczywiście korzystanie ze strategii marketingowej opartej na współpracy ze znanymi wydawcami, którzy mają szerokie grono odbiorców. Można także korzystać z platformy reklamowej i samodzielnie stworzyć promocję swojej oferty, która będzie wyświetlać się pomiędzy krótkimi filmikami.

Krótkie recenzje filmowe produktów, dostarczane za pośrednictwem mediów społecznościowych, pozwalają na budowanie wizerunku marki i tym samym większą sprzedaż oferowanych produktów lub usług. Zatem w najbliższej przyszłości jednym z najważniejszych trendów marketingowych będzie reklamowanie produktów przez TikToka, który ma ogromne szanse na to, aby zdominować rynek social media.

Trendy marketingowe — podsumowanie

Najnowsze trendy marketingowe, jeśli chodzi o wideo marketing, będą z pewnością opierać się na korzystaniu z mediów społecznościowych. Największe platformy takie jak Facebook umożliwiają także wdrożenie automatyzacji marketingu. Wykorzystanie sztucznej inteligencji, która na bieżąco weryfikuje efekty reklam i dostosowuje content do odbiorców, ma niebagatelny wpływ na to, jak będą prezentować się wyniki sprzedażowe.

Uwzględniając jednak trendy związane z popularnością korzystania z mediów społecznościowych, TikTok rozwija się najdynamiczniej. Wszystko za sprawą tego, że użytkownicy wolą krótsze formaty reklamowe oparte na wideo niż czytanie recenzji. To z kolei przekłada się na to, że coraz więcej firm inwestuje w reklamy na tej platformie.

Skontaktuj się z nami

al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia

+48 533 089... [zobacz] +48 533 089 400

office@taxmarketing.pl

Napisz do nas

Zapraszamy do Zadawania pytań poprzez formularz kontaktowy